Vernosť

Autor: Daniela Krstičová | 11.11.2012 o 17:50 | (upravené 11.11.2012 o 18:18) Karma článku: 4,08 | Prečítané:  362x

Čo je vlasne vernosť? Aj ja by som rada vedela. Som blíženec, takže vernosť nie je moja silná stránka. Toto slovo sa častokrát definuje ako jedna z vlastností človeka. Podľa mňa je to niečo ako cit alebo vlastnosť k inému človeku,zvieraťu i veci. A naopak.

Napríklad pes. Aj ten je verný svojmu pánovi. Dokonca aj po pánovej smrti verne kňučí pri jeho náhrobnom kameni. Potom platí : "Pes-najlepší (najvernejší) priateľ človeka".

Vernosť medzi ľuďmi je už vec iná.

Ani len tí "najlepší priatelia" nie sú si občas verní. Katka sa zdôverí Janke s tajomstvom s tým,že Janka ho nikomu neprezradí. Omyl, Janka má silné nutkanie to niekomu povedať. Aj tomu najväčšiemu nepriateľovi. Dotyčný ho posunie ďalej a tajomstvo sa šíri horami-dolami. Janka zklamala Katku. Problém je na svete.

Potom tu máme vernosť medzi manželmi. Ich vzťah už rokmi ochládol, prežívajú krízu. Eva odtrhne jablko z rajskej záhrady. Adam by jej "modré z neba zniesol",no neverná Eva porušila sľub vernosti do smrti.

Byť verným fanúšikom je taktiež niekedy ťažké. Máte radi speváka,skupinu,herca alebo spisovateľa.Milujete jeho/jej tvorbu. Čírou náhodou nájdte lepšieho/šiu. Takého/ú , ktorý/á vám "rozumie". Počúvate jeho pesničky, čitate jeho knihy, chodíte na jeho divadelné predstavenia. Poznáte jeho osobný život opísaný v médiách. Čo robil včera, minulý týždeň, dokonca dnes! Neskôr príde to krásne zistenie,že vernosť pôvodnému spevákovi alebo spisovateľovi vás opustila.

Horšie prípady sa stávajú.

Taký dvadsaťročný teenager je tomu dôkazom. Má milujúcu rodinu, vysokú školu, priateľku a (samozrejme) peňazí ako bezdomovec vší. Stačí jedna diskotéka,chata,oslava narodenín,možno opekačka/stanovačka. Hormóny sa vymknú spod kontroly a zrazu nastane situácia,kedy jeden a jeden sú tri. Priateľka môže darmo plakať nad rozliatým mliekom. Slovo vernosť definitívne stratilo podstatu u tohto snobského teenagera.

Nie je veru ľahká vec udržať si vernosť (nech sa jedná o hociakú oblasť života) . Ale kto chce, ten to môže dokázať. Aj napriek všetkým prekážkam,ktoré stoja na ceste.

Byť verný,ťažká zvládnuteľná úloha.

Good luck všetkým, ktorým slovo vernosť uniká, aby ho znova pevne uchopili do svojich rúk...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?